Serwis wykorzystuje cookies na potrzeby procesu logowania użytkownika, w celu zachowania niektórych ustawień użytkownika oraz do celów statycznych. Poddostawcy usług mogą wykorzystywać cookies w celu dopasowania oferty reklamowej. Możesz określić zasady przechowywania cookies w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Gerbile.pl - Strona głównaForumGaleria użytkowników - już dostępna!!
Strona główna forum  Zdrowie
problem z oczami
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
zaqwsxcde

PostWysłany: Śro 22 Maj 2013 11:17 
Temat postu: problem z oczami

Odpowiedz z cytatem

jeden z moich myszoskoczkow ma ostatnio problem z oczami. sa zalepione, nie moze ich otworzyc, co to moze byc? oprocz tego nie dzieje sie z nim nic niepokojacego. czy konieczna jest wizyta u weterynarza?

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Annie
Klub Gerbila

PostWysłany: Śro 22 Maj 2013 12:37 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Thi

PostWysłany: Śro 22 Maj 2013 14:31 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

A trociny odpylasz?
Czym oczy są zalepione? Ropą? Czy są po prostu zamknięte i nic poza tym nie widać? To ważne informacje.
Do weta bym proponowała pójść tak na wszelki wypadek.

Zainteresowania: grafika komputerowa, malarstwo cyfrowe, myszoskoczki, chomiki, gry rpg
Zwierzaki: cztery myszoskoczki, kot, pies
Powrót do góry
zaqwsxcde

PostWysłany: Śro 22 Maj 2013 15:10 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

niestety juz nie zyje. Sad

Powrót do góry
leniwiec

PostWysłany: Śro 22 Maj 2013 15:21 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Więc weźmy to jako naukę na przyszłość. Jeśli ze zwierzakiem dzieje się coś niepokojącego, to nie czekamy czy aby samo nie minie, nie pytamy znajomych, nie szukamy w internecie - tylko zabieramy go do znającego się na rzeczy lekarza weterynarii. Myszoskoczki to są maleńkie zwierzątka, mają bardzo szybki metabolizm, a do tego do ostatniej chwili potrafią ukrywać, że coś je boli - dlatego nie wolno zwlekać. Przykro mi z powodu malucha.

Zwierzaki: 2 jamniki, 2 i pół kota, 4 skoczki + przeróżni tymczasowicze... :)
Powrót do góry
zaqwsxcde

PostWysłany: Czw 23 Maj 2013 23:08 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

leniwiec napisał:
Więc weźmy to jako naukę na przyszłość. Jeśli ze zwierzakiem dzieje się coś niepokojącego, to nie czekamy czy aby samo nie minie, nie pytamy znajomych, nie szukamy w internecie - tylko zabieramy go do znającego się na rzeczy lekarza weterynarii. Myszoskoczki to są maleńkie zwierzątka, mają bardzo szybki metabolizm, a do tego do ostatniej chwili potrafią ukrywać, że coś je boli - dlatego nie wolno zwlekać. Przykro mi z powodu malucha.

wiem, ze powinnam udac sie z nim do weterynarza, ale niestety, jestem w trudnej sytuacji finansowej, a nikt za darmo by mnie nie przyjal.. probowalam domowych sposobow, wydawalo sie, ze wszystko jest ok, ze przechodzi, ale niestety, zdechl. gdybym tylko miala pieniadze, to juz w pierwszy dzien bym z nim pojechala. pozdrawiam.

Powrót do góry
Martha

PostWysłany: Pią 24 Maj 2013 13:09 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Nie chcę aby zabrzmiało to niegrzecznie ale jeśli jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej nie decydujemy się na opiekę nad zwierzętami, którym nie jesteśmy w stanie zapewnić dobrego i godnego życia.
Chyba każdy dobrze wie że zwierze to istotka, która też może zachorować.. Dla mnie to żadne wytłumaczenie.

Powrót do góry
Thi

PostWysłany: Pią 24 Maj 2013 13:55 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Oj, nie zawsze można przewidzieć pewne zdarzenia. Pracę (nawet z pozoru stabilną i pewną) można stracić w każdej chwili i zostać bez pieniędzy, a zwierzaki zostają. Ja byłam w takiej sytuacji, miałam pracę i nagle ją straciłam, co za tym idzie, czasami nie miałam kasy na głupie trociny. Nie każdy ma ochotę oddawać od razu zwierzaki, z którymi się bardzo zżył. Przyznajcie się. Kto z was by oddał ukochane myszoskoczki, gdyby stracił na nie fundusze? Pewnie niewiele osób.
Możliwe, że autorka wątku jest właśnie w takiej sytuacji, więc nie ma sensu jej z góry oceniać.

Zainteresowania: grafika komputerowa, malarstwo cyfrowe, myszoskoczki, chomiki, gry rpg
Zwierzaki: cztery myszoskoczki, kot, pies
Powrót do góry
Martha

PostWysłany: Pią 24 Maj 2013 14:12 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Nie oceniam, takie tylko moje zdanie. Nie chciałam nikogo urazić.

Powrót do góry
leniwiec

PostWysłany: Pią 24 Maj 2013 14:54 
Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Zwykle można pożyczyć od rodziny czy przyjaciół brakującą kwotę. A na przyszłość warto odłożyć przynajmniej 100 zł właśnie na takie niespodziewane sytuacje. Ja zawsze mam schowaną stówę, żeby w razie czego móc ratować zwierzaka.

Zwierzaki: 2 jamniki, 2 i pół kota, 4 skoczki + przeróżni tymczasowicze... :)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu