Oczyszczanie organizmu z toksyn

0
243

Jeśli czujemy się wiecznie przemęczeni, bez energii, często miewamy zaparcia, nasza skóra jest sucha, a włosy wypadają i łamią się to może być znak od naszego organizmu, że potrzebuje oczyszczenia. Oczyszczanie organizmu polega na pozbyciu się nagromadzonych w nim szkodliwych toksyn.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Gdy czujemy, że w naszym organizmie zgromadziło się zbyt wiele szkodliwych substancji, warto zastosować kilka prostych metod, aby się ich pozbyć. Najważniejszą kwestią przy detoksykacji jest picie dużej ilości wody. Powinniśmy codziennie pić jej co najmniej 2 litry. Dzięki temu nasz organizm nie będzie się odwadniał, a toksyny wraz z wodą będą z niego wypłukiwane. Picie dużej ilości wody sprzyja również poprawie kondycji naszej skóry. Kiedy jesteśmy odwodnieni nasza skóra staje się sucha i matowa. Aby wzmocnić dobroczynne działanie wody można dodać do niej wyciśnięty sok z cytryny. Taki napój będzie działał najlepiej, kiedy będziemy go pić codziennie rano, zanim jeszcze spożyjemy pierwszy posiłek. Warto także każdego dnia pić napary z ziół.

Diety oczyszczające

Oczyszczanie organizmu wspomóc mogą specjalne diety mające na celu właśnie usunięcie z niego toksyn. Niekiedy stosuje się przez pewien okres diety sokowe, które polegają na codziennym piciu co najmniej 1 litra soków. Ważne, aby były to soki świeżo wyciśnięte, gdyż takie mają w sobie najwięcej dobroczynnych witamin. Mogą to być soki zarówno owocowe, jak i warzywne. Dzięki takiej diecie pozbędziemy się z organizmu toksyn, a dodatkowym plusem może być również zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Takie oczyszczanie organizmu można organizować sobie z częstotliwością na przykład raz do roku. Do takiej diety należy się jednak specjalnie przygotować, dlatego pamiętajmy, aby zawsze konsultować to z lekarzem lub dietetykiem. Nigdy nie należy działać na własną rękę, gdyż możemy wyrządzić naszemu organizmowi dużą szkodę. Szczególnie dotyczy to osób, które zmagają się z chorobami przewlekłymi, ale tak naprawdę nawet jeśli jesteśmy zupełnie zdrowi konsultacja z lekarzem jest tutaj niezbędna.

Suplementy diety

Przy oczyszczaniu organizmu możemy posiłkować się suplementami diety dostępnymi w aptekach bez recepty. Występują one najczęściej w postaci kapsułek czy herbatek do picia. Ich skład to głównie mieszanina różnego rodzaju ziół wspomagających detoksykację. Pamiętajmy jednak, że suplementy takie nie mogą zastąpić nam w pełni zdrowego trybu życia i odpowiedniej zbilansowanej diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here