Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości serum do twarzy?

Kosmetolodzy są przekonani, że bez stosowania odpowiedniego serum nie zapewnimy swojej skórze prawidłowej pielęgnacji. Okazuje się jednak, że nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z działania i nieodzowności tego kosmetyku. Co tak naprawdę powinnyśmy o nim wiedzieć?

Czym różni się serum od kremu do twarzy?

Regularne stosowanie dobranego do typu cery kremu do twarzy to dopiero połowa sukcesu – należy zadbać bowiem o cały szereg innych kosmetyków. Jednym z nich jest serum, które charakteryzuje się przede wszystkim silnym działaniem składników aktywnych (znacznie intensywniejszym niż w przypadku zwykłego kremu). Jego zadanie polega przede wszystkim na nawilżaniu, wygładzaniu, normalizowaniu pracy gruczołów łojowych oraz wyrównywaniu kolorytu i rozjaśnianiu cery. Serum posiada też znacznie lżejszą konsystencję, dlatego też powinno być stosowane pod krem, który skutecznie zatrzymuje jego składniki w skórze. Oba kosmetyki doskonale się uzupełniają – jeden nie zastąpi drugiego, natomiast najlepiej stosować serum i krem jednocześnie.

Jak prawidłowo stosować serum?

Podstawą jest oczywiście jego wybór – podczas gdy osoby z tendencją do wysuszania skóry powinny sięgnąć po serum nawilżające, to w przypadku cery trądzikowej lepiej sprawdzą się kosmetyki normalizujące. Należy pamiętać, że każdy preparat powinien być dobrany także do naszego wieku. Prawidłowe stosowanie obejmuje nie tylko nałożenie serum i kremu na skórę (koniecznie w odpowiedniej kolejności), ale także jej uprzednie oczyszczenie. Dopiero dobrze przygotowana i osuszona skóra odpowiednio wchłania ich składniki. Nie zaleca się stosowania serum bez nakładania warstwy kremu z dwóch powodów. Po pierwsze nie posiada ono w swoim składzie filtrów chroniących przed działaniem słońca; po drugie – nie stanowi dobrej bazy pod podkład i może uniemożliwić jego właściwe rozprowadzenie. Jedną z podstawowych zasad jest także unikanie stosowania serum przez okrągły rok – różnej długości terapie powinny być jednak powtarzane dość regularnie (np. po 2 tygodnie kilka razy do roku). Kiedy szczególnie warto zadbać o to, by tego typu kosmetyk znalazł się w naszej kosmetyczce? Zwłaszcza po ukończeniu 35. roku życia, kiedy zmarszczki stają się już widoczne, serum widocznie je wygładzi, pomagając uzyskać efekt napiętej, odpowiednio nawilżonej skóry.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.