Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości serum do twarzy?

Kosmetolodzy są przekonani, że bez stosowania odpowiedniego serum nie zapewnimy swojej skórze prawidłowej pielęgnacji. Okazuje się jednak, że nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z działania i nieodzowności tego kosmetyku. Co tak naprawdę powinnyśmy o nim wiedzieć?

Czym różni się serum od kremu do twarzy?

Regularne stosowanie dobranego do typu cery kremu do twarzy to dopiero połowa sukcesu – należy zadbać bowiem o cały szereg innych kosmetyków. Jednym z nich jest serum, które charakteryzuje się przede wszystkim silnym działaniem składników aktywnych (znacznie intensywniejszym niż w przypadku zwykłego kremu). Jego zadanie polega przede wszystkim na nawilżaniu, wygładzaniu, normalizowaniu pracy gruczołów łojowych oraz wyrównywaniu kolorytu i rozjaśnianiu cery. Serum posiada też znacznie lżejszą konsystencję, dlatego też powinno być stosowane pod krem, który skutecznie zatrzymuje jego składniki w skórze. Oba kosmetyki doskonale się uzupełniają – jeden nie zastąpi drugiego, natomiast najlepiej stosować serum i krem jednocześnie.

Jak prawidłowo stosować serum?

Podstawą jest oczywiście jego wybór – podczas gdy osoby z tendencją do wysuszania skóry powinny sięgnąć po serum nawilżające, to w przypadku cery trądzikowej lepiej sprawdzą się kosmetyki normalizujące. Należy pamiętać, że każdy preparat powinien być dobrany także do naszego wieku. Prawidłowe stosowanie obejmuje nie tylko nałożenie serum i kremu na skórę (koniecznie w odpowiedniej kolejności), ale także jej uprzednie oczyszczenie. Dopiero dobrze przygotowana i osuszona skóra odpowiednio wchłania ich składniki. Nie zaleca się stosowania serum bez nakładania warstwy kremu z dwóch powodów. Po pierwsze nie posiada ono w swoim składzie filtrów chroniących przed działaniem słońca; po drugie – nie stanowi dobrej bazy pod podkład i może uniemożliwić jego właściwe rozprowadzenie. Jedną z podstawowych zasad jest także unikanie stosowania serum przez okrągły rok – różnej długości terapie powinny być jednak powtarzane dość regularnie (np. po 2 tygodnie kilka razy do roku). Kiedy szczególnie warto zadbać o to, by tego typu kosmetyk znalazł się w naszej kosmetyczce? Zwłaszcza po ukończeniu 35. roku życia, kiedy zmarszczki stają się już widoczne, serum widocznie je wygładzi, pomagając uzyskać efekt napiętej, odpowiednio nawilżonej skóry.

+ posts

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych. Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom. Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym. Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *