Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

Przyczyny bólu kręgosłupa mogą być bardzo różne – mogą to być zmiany zwyrodnieniowe, ale powód może być również bardzo błahy (tak jak na przykład spanie na niewygodnym materacu). Kiedy ból staje się bardzo uciążliwy warto znać kilka sposobów, które pomogą w jego uśmierzeniu.

Wygodne łóżko to podstawa

Bardzo ważne dla stanu naszego kręgosłupa są warunki, w jakich śpimy. Jeśli śpimy na niewygodnym materacu czy posiadamy niewygodne poduszki, trudno cieszyć się dobrą kondycją kręgosłupa. Bardzo często zdarza się, że zamiast budzić się wypoczętymi, czujemy się rankiem zmęczeni i obolali. Absolutną podstawą jest wygodny materac. Nie powinien on być zbyt miękki – najlepiej postawić na twardsze modele. Niezbyt dobrym pomysłem jest spanie na rozkładanych kanapach. Mają one nierówną powierzchnię, przez co męczy się nasz kręgosłup. Na materacu nie warto oszczędzać – zainwestuj w porządny model, a twoje plecy na pewno ci się odwdzięczą. Jeśli chodzi o poduszki to również nie powinniśmy stawiać na te zbyt miękkie. Dla osób, które mają problemy z kręgosłupem polecane są specjalistyczne poduszki ortopedyczne.

Gorąca kąpiel

Kiedy już dopadnie nas ból pleców warto zrobić sobie gorącą kąpiel. Ciepła woda rozluźni nasze mięśnie, co zadziała wręcz przeciwbólowo na nasz kręgosłup. Aby spotęgować dobroczynne działanie kąpieli warto dodać do wody olejki eteryczne. Oprócz gorącej kąpieli ból kręgosłupa mogą uśmierzyć również ciepłe okłady.

Aktywność fizyczna

Często ból kręgosłupa związany jest z naszym siedzącym trybem życia. Kiedy w pracy parę godzin siedzimy pochyleni przed ekranem komputera, trudno się dziwić, że nasze plecy odmawiają posłuszeństwa. Nie jest to dla naszego organizmu naturalna postawa. Dlatego też jeśli mamy siedzącą pracę zadbajmy o to, aby każdego dnia dostarczyć sobie choć odrobinę ruchu. Dla osób, które nie lubią aktywności fizycznej wystarczający może okazać się nawet codzienny spacer. Jeśli odczuwamy ból pleców możemy również spróbować wykonywać ćwiczenia, które przeznaczone są właśnie do tego, aby poprawić kondycję kręgosłupa. Jednak osoby, które cierpią na poważniejsze schorzenia kręgosłupa powinny skonsultować to ze swoim lekarzem. Nie wszyscy mogą wykonywać takie ćwiczenia. Jeśli domowe sposoby nie pomagają nam, a ból staje się coraz bardziej uciążliwy, możemy zastosować środki przeciwbólowe, aby uśmierzyć dolegliwości. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jak np. Alka Seltzer, Dexak czy Ibum.

+ posts

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych. Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom. Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym. Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *