Jak skutecznie radzić sobie z infekcjami dróg moczowych?

Pieczenie przy oddawaniu moczu i większa częstotliwość wizyt w toalecie nigdy nie powinny być przez nas ignorowane – mogą bowiem oznaczać infekcję. Jej objawy informują nas o konieczności leczenia, które należy rozpocząć jak najszybciej. Od czego powinniśmy zacząć?

Zakażenie dróg moczowych – objawy

Infekcje, na jakie narażony jest nasz układ moczowy, to nie tylko kobieca przypadłość – choć faktycznie ich częstotliwość występowania jest w znacznym stopniu zależna od płci. Zakażenie może objawiać się na różne sposoby, jednak zwykle zaczynają się podobnie, czyli pieczeniem w trakcie oddawania moczu. Po pewnym czasie pojawia się również silne parcie na pęcherz i częstsza niż zwykle konieczność oddawania moczu, może wówczas wystąpić także silny ból w okolicy cewki moczowej, a nawet gorączka. Zdarza się jednak, że infekcja przez długi czas pozostaje niezauważona, gdyż przebiega niemal bezobjawowo – wtedy dowiemy się o niej jedynie podczas przeprowadzanych kontrolnie badań moczu. Właśnie dlatego powinno się wykonywać je regularnie.

Sprawdzone sposoby na infekcje

Kiedy zdiagnozujemy u siebie zakażenie dróg moczowych, nie możemy pozostać na nie obojętni – w celu szybkiego zażegnania problemów należy podjąć natychmiastowe działanie. Mimo że leczenie opiera się przede wszystkim na działaniu leków, takich jak np. Furaginum czy DaFurag Max (konieczna jest wizyta u lekarza), istnieje wiele dodatkowych sposobów łagodzących objawy, z których nigdy nie powinniśmy rezygnować. Naturalne metody wspomagają leczenie i mogą być stosowane w domu przez każdego z nas, więc z pewnością warto wziąć je pod uwagę. Do najczęściej stosowanych zalicza się przede wszystkim picie naparu z rumianku (a także dodawanie go do codziennych kąpieli) i ziół moczopędnych, nasiadówki (szałwia) czy regularne użytkowanie termoforu. Poza stosowaniem tym środków, należy oczywiście na każdym kroku pamiętać o codziennej higienie i spożywaniu odpowiedniej ilości płynów – najlepiej wody. Unikanie wychłodzenia dolnych partii ciała i obcisłej bielizny wykonanej z nienaturalnych materiałów także przyniesie nam ulgę. Stosując się do powyższych zasad, z większym prawdopodobieństwem unikniemy podobnych problemów w przyszłości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.