Jakie wybrać dobre buty na zimę dla dziecka

Deszczowa jesień i mroźna zima to pory, w których szczególnie jesteśmy narażeni na szalejące bakterie i wirusy. Staramy się dbać o zdrowie własne i naszej rodziny, jednak zapewnienie jak najlepszej ochrony naszym dzieciom już nie raz spędzało nam sen z powiek. Odpowiednia dieta, witaminy, ciepłe ubrania. Zimą dzieci uwielbiają spędzać czas na dworze – śnieżki, lepienie bałwana, jazda na sankach. Ubieramy pociechy w ciepłe kombinezony, kurtki, zakładamy czapki(przez głowę tracimy aż 40% ciepła!). I tak, jak wybór odpowiedniego szalika czy kurtki nie stanowi dla nas problemu, tak przy wyborze butów zaczynamy się gubić. Czy nie są za małe? A może przemakają? Jak stwierdzić, czy dziecku jest w nich wygodnie? Podpowiadamy, jakimi zasadami kierować się przy wyborze zimowych butów dla naszych pociech.

Dziecko niekoniecznie jest w stanie stwierdzić, czy wybrane buty są dla niego zbyt ciasne lub czy są wygodne. To do nas, rodziców, należy to zadanie. Kupując buty na zimę dla naszych pociech powinniśmy zwrócić uwagę na następujące czynniki, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo naszym dzieciom:

Rozmiar

Zasada głosi, by kupować dziecku buty o ok. 7-9 mm dłuższe od stopy. Dlaczego? Ano dlatego, że maluchy bardzo szybko rosną. Badania dowodzą, że pierwsze dwa lata życia dziecka to czas, w których stopa rośnie najszybciej, bo aż o 17-19 mm w ciągu roku. Jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego obuwia jest to okres ważny również dlatego, że właśnie wtedy dziecko zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Między 2. a 3. rokiem życia przyrost wynosi ok. 13 mm, a od 4. do 13. jest to od 7 do 10 mm rocznie. Chodzenie w zbyt małych butach może zaburzyć prawidłowy rozwój stopy, a przy tym sprawi, że dziecko nie będzie się w nich czuło komfortowo. Ponadto zimą często zakładamy dzieciom grube, ciepłe skarpetki, co też warto uwzględnić przy wyborze rozmiaru.

Materiał zewnętrzny

Kolejnym ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest nieprzemakalny materiał. Zimą dzieci często bawią się w śniegu, dlatego ważne jest, by ich stopy pozostawały suche. Równocześnie buty zimowe powinny zapewnić maluchom ciepło, dlatego przy wyborze materiału, z jakie będą wykonane, powinniśmy postawić na skórę naturalną lub materiały tekstylne. Pamiętajmy, że podeszwa buta powinna być płaska i elastyczna. Grube, sztywne podeszwy uczą dzieci nienaturalnego, “kaczego” chodu, o obcasach już nie wspominając… Co się tyczy podeszwy, warto również kupować buty z systemem antypoślizgowym, zapewniającym dzieciom większe bezpieczeństwo.

Materiał wewnętrzny

Warto również zwrócić uwagę na to, jak but jest wykonany od wewnątrz. Dziecięce palce są szeroko rozstawione, dlatego upewnijmy się, że wybrane buty nie będą zbyt wąskie w okolicy czubka, by dziecko miało wystarczająco dużo miejsca i nie czuło dyskomfortu. Stopa dziecka poci się dużo bardziej niż dorosłego, dlatego najlepiej jest kupować buty ze specjalnymi systemami wchłanialności potu i swobodnego przepływu powietrza.

Zimą ważne jest, by zapewnić dziecięcym stopom zarówno wygodę podczas zabaw w śniegu, jak i bezpieczeństwo na śliskich powierzchniach. Dobre buty będą również wyposażone w specjalne systemy chroniące przed przemakaniem czy zapewniające wchłanialność potu. Oczywiście im więcej takich systemów i innych udogodnień, tym cena będzie rosła w górę. Nie znaczy to jednak, że musimy specjalnie przepłacać, by zapewnić dzieciom jak największy komfort. Sklepy internetowe proponują równie szeroki, a często nawet szerszy wybór butów dziecięcych. Np. na stronie https://e-sporting.pl/ znajdziemy buty takich marek jak Adidas, Nike czy Puma w cenach dużo niższych niż na witrynie w sklepie stacjonarnym.

+ posts

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych. Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom. Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym. Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *