Każdy z nas ma prawo do odszkodowania

Każdy ma prawo do uzyskania odszkodowania

W zgodzie z polskim prawem oraz wszelkimi przepisami UE, każdy bez wyjątku, kto jest ofiarą, bądź jest poszkodowany w jakiś sposób albo czuje się poszkodowany, niezwłocznie przysługuje prawo do tego odszkodowania na właściwie każdym polu i zakresie relacji, czynności i wydarzeń, jakie są następstwami poniesionej szkody. Sprawa odszkodowań w szczególności komunikacyjnych jest dość skomplikowana, ponieważ z jednej strony jest kwestią wynikającą z spraw ubezpieczenia, jednak z drugiej kwestią poczucia krzywdy w postaci uszczerbku na ciele i zdrowiu. Z pewnością odszkodowanie należy się każdemu, kto stał się pokrzywdzony. Przypuśćmy, iż kierowca samochodu potrącił pieszego na jezdni, który nie był ubezpieczony i winę za ten przykry incydent z udziałem pieszego ponosi kierujący samochodem. W takiej okoliczności odszkodowanie powypadkowe należy się pieszemu, który ucierpiał w wypadku i będzie to jednorazowe odszkodowanie w zależności procentowego uszczerbku na zdrowiu a oprócz tego stałe jako renta zdrowotna przyznawana nawet do końca życia płacona wprost osobie poszkodowanej z tytułu trwałego inwalidztwa które zostało spowodowane trwałym uszkodzeniem ciała na wskutek kolizji z udziałem auta. Z kolei inna też bardzo nietypowa sytuacja, kiedy dochodzi do kolizji 2 pojazdów i poszkodowany nie ma ważnego ubezpieczenia, a więc ubezpieczenia pojazdu a oprócz tego ubezpieczenia zdrowotnego. Także w tej sytuacji pomimo braku ubezpieczenia osoby poszkodowanej, to należy się mu prawo do odszkodowania, natomiast w takiej okoliczności musi nastąpić dochodzenie tego typu odszkodowań, bo obligatoryjnie taka osoba złamała prawo, poruszając się pojazdem nie posiadając ważnego ubezpieczenia i chociaż sprawa ta wygląda na całkowicie oczywistą, to takie odszkodowanie może być mniejsze, a jego cała droga do egzekucji dłuższa i znacznie kręta. W różnego typu sprawach tyczących się o ubezpieczenie o dochodzenie przysługujących odszkodowań przy mocniej trudniejszych przypadkach spór oraz prawa do odszkodowania powypadkowego a także jego wysokości ostatecznie decyduje odpowiedni sąd. Chociaż odszkodowania są przyznawane bez jakiegokolwiek problemu nieomalże z automatu, gdy jest potwierdzony sprawca, który został wcześniej odpowiednio ukarany poprzez komendę policji i widnieje postanowienie o jego ukaraniu, to sama wielkość tego typu odszkodowań jest ruchoma. Bardzo często są to awarie pojazdów powstałe w czasie kolizji. Poszkodowany wycenia szkodę swojego pojazdu w autoryzowanym salonie samochodowym i z uzyskaną wyceną zgłasza się do ubezpieczyciela, jest też opcja wyceny szkody u mechanika samochodowego. Według takiej wyceny powinniśmy dostać określoną kwotę na naprawienie szkody pojazdu.

Przy czym jak będzie już naprawiona ta awaria czy na pewno dokładnie będzie zreperowane to, co powinno?

już nie zupełnie może być to kompatybilne z prawdą. Bywa często praktykowane, iż wymienia się niby zderzak na nowy, jednakże ostatecznie jest to dalej ten sam, ale zaszpachlowany a także lekko pomalowany, chociaż ostateczna faktura wskazuje na zamianę na nowy detal. To tylko pewien przykład nieuczciwego naprawienia awarii, tym obszarem niewątpliwie powinna zajmować już odpowiednia służba, jednak w ogóle nikt tego nie kontroluje i dlatego takie wykroczenie nie jest absolutnie niczym nowym w naszym państwie. Liczy się tylko ukaranie odpowiedniego sprawcy, wypłata odszkodowania i zreperowanie usterki, która w rzeczy samej wcale nie musi tyle kosztować na ile, została wyceniona.

Dowiedz się więcej:

+ posts

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Łukasz Zalewski

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych. Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom. Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym. Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *