Kurs BTC po transakcjach terminowych na giełdzie w USA

Staliśmy się uczestnikami historii. W niedzielę zostały uruchomione pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, są w stanie całkowicie zmienić przeznaczenie krypotowalut. Oto bitcoin wszedł oficjalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak wysokie, że dwa razy niezbędne było zawiesić handel w wyniku osiągnięcia limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Dlatego też, ta grupa giełd z Chicago, zostanie pierwszą, która wprowadzi do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu z własną propozycją ruszy CMB Group, przeciwnik Cboe, a Nasdaq szykuje się do wprowadzenia bitcoinowych transakcji terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt proponowany przez Cboe pozwoli inwestorom obstawiać zakłady dotyczące prognozowanej ceny bitcoina, która będzie określana wedle notowań na giełdzie Gemini, założonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu twierdzi, że te futuresy utworzą drzwi na szeroki udział w rynku wirtualnego pieniądza również Wall Street, jak i inwestorów indywidualnych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj rano handel transakcjami bitcoina po wzroście o 10 proc., a później o 20 procent. Pauzy trwały kilka minut, co miało przynieść moment na opanowanie inwestorom.

Debiut transakcji pchnął także wartość BTC. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, dziennikarz rynkowy “Die Welt”, dostrzega nawet, że wirtualny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla millenialsów. W czasie gdy wycena kryptowaluty wzrastała, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Transakcje terminowe na BTC

vCała przygoda bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Należałoby zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty, w pośród niejednej platform ułatwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i równolegle intuicyjna giełda umożliwiająca kupno i sprzedaż BTC, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, LSK oraz innych kryptowalut. Od powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała międzynarodowy sukces tylko z Polskim funduszem. Podsumowując Bitbay jest znakomitą platformą aby rozpocząć przygodę z krypto walutami.

Więcej na: Bit-Bay.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.