Postępowanie w momencie kolizji bądź wypadku drogowego

Co robić po wypadku – pomoc drogowa

Nasz świat jest przepełniony mnóstwem rozmaitych wypadków. Mają miejsce one często w różnych branżach. Niestety transport jest przepełniony tego typu smutnych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z najczęściej występujących sytuacji. Ofiarami takowych zdarzeń często są kierowcy samochodów, ich pasażerowie, piesi, osoby przemieszczające się rowerami, robotnicy pracujący na drogach. Niestety każdy kto włącza się w ruch drogowy jest w pewien sposób narażony na zagrożenie, poprzez to panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W chwili kolizji potrzebna jest autopomoc Szczecin. Głównym zadaniem takiej pomocy drogowej jest przede wszystkim transport i holowanie samochodów które uległy usterce lub kolizji. Holują oni auta do warsztatów samochodowych, ubezpieczalni lub różnorakich innych miejsc które wskazane zostały poprzez właścicieli danego pojazdu.

Jak działa autoholowanie

Autoholowanie polega na holowaniu pojazdu przy pomocy profesjonalnych pojazdów – tak zwanej lawety. Tego typu pojazdy są zaopatrzone w sygnały ostrzegawcze, powinno się je także zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym oraz dodatkowo pachołkami. Najczęściej używa się takiej specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a samochód wciąga się przy pomocy spalinowej bądź elektrycznej wciągarki. Lina stalowa jest w stanie podnieść pojazd ważący nawet kilka ton. Specyfika wypadków i kolizji, które częstokroć potrafią zaszokować nas własną formą zmusza pomoc drogową do nieustającego rozwijania się oraz zwiększania własnych możliwości.

Sprawdzony portal : http://kazauto.pl/lawety-szczecin/

Pierwsza pomoc – co robić w sytuacji wypadku

Na całym świecie dzieją się dziwne i trudne do okiełznania wypadki drogowe, które wraz z nieustająco rozwijającą się cywilizacją oraz technologią trudno zmniejszyć. Biorąc udział w takim wypadku należy zachować zimną krew i zawsze posiadać przy sobie numer telefonu do pomocy drogowej. Oczywiście nigdy nie wiemy co może się przydarzyć, szczególnie gdy udajemy się w nieco dalszą podróż. Musimy pamiętać o tym, że w momencie jakiegoś wypadku absolutnie nie możemy przestawiać samodzielnie samochodu. Jedyne co będziemy mogli zrobić (o ile posiadamy taką możliwość) to odpowiednio zabezpieczyć miejsce trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Dalsze kroki naszego postępowania to przede wszystkim zawiadomienie policji, pogotowia – o ile zajdzie taka konieczność oraz jeżeli zdołamy to udzielamy pierwszej pomocy potencjalnym poszkodowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.